FINAŁ

ANTYFAJKI Z JAMAJKI WYGRAŁY WYCIECZKĘ Z BAJKI

W sobotę 7.05.2011 r. cztery drużyny z naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej nr 4. Tam odbywał się piąty już finał programu walki z używkami „Dobry Wybór”. Jest to profilaktyczny program dotyczący uzależnień, propagujący zdrowy styl życia, uczący dokonywania prawidłowych wyborów.

W sobotnim finale wzięło udział 17 klas szóstych ze szkół kwidzyńskich, w tym 4 nasze drużyny: Pszczółki Majki Antyfajki (klasa VI a), Szóstacy Pogromcy Dopalaczy (VI b), Antyfajki z Jamajki (VI c), Gumisie – miliony używek zginie (VI d). Punktualnie o 9.00 wychowawcy odebrali teczki z zadaniami i rozpoczęła się walka. Wszystkie zespoły musiały wykonać wiele zadań na miejscu ( rozwiązywanie krzyżówki i testów) oraz w terenie. Niektóre zadania mogły być wykonane wyłącznie przez rodziców lub opiekunów, inne przez dzieci, więc nikogo nie mogło zabraknąć. Po trzech godzinach wytężonej pracy wszyscy oddali teczki i rozpoczęło się liczenie punktów. Na wyniki musieliśmy czekać aż do 15.00, ale opłacało się!!! Antyfajki z Jamajki, czyli klasa VIc zajęła II miejsce, w nagrodę pojadą na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta (Aquapark i Multikino) i na Hel. Gratulujemy!!! (zobacz zdjęcia z finału)

START

zobacz zdjęcia ze Startu

To już kolejny rok, gdy uczniowie klas VI uczestniczyć będą w tym programie. W październiku wszyscy spotkali się na zajęciach tzw. rozgrzewki i wysłuchali informacji o tym, czym będą zajmowali się cały rok. Poznali tematykę oraz zasady uczestnictwa w „Dobrym wyborze”. Oglądali zdjęcia i filmy z poprzednich edycji programu (zobacz zdjęcia z Rozgrzewki). W efekcie każda klasa szósta wyraziła jednogłośnie chęć uczestniczenia w tym atrakcyjnym przedsięwzięciu. Wybrała też dla siebie nazwę. Propozycji było wiele, a wybory były burzliwe. Oto drużyny klasowe:

Pszczółki Majki Antyfajki

Szóstacy Pogromcy Dopalaczy

Antyfajki z Jamajki

Gumisie - miliony używek zginie

Przed uczniami stoją teraz różne zadania do wykonania, co w efekcie ma zwiększyć ich wiedzę na temat używek, nauczyć sposobów radzenia sobie w sytuacjach presji, przygotować do podejmowania korzystnych dla zdrowia decyzji oraz pokazać, że można bawić się dobrze bez sięgania po środki zmieniające świadomość.

Życzymy wszystkim powodzenia!