FINAŁ. KLASA VIA WYGRAŁA TEGOROCZNA EDYCJĘ PROGRAMU „DOBRY WYBÓR”

„Rocznik 2 zero – klasa sportowa. Nasze nałogi - gra zespołowa. Dobre wybory – fajna historia. Wszystkich na mecie czeka VICTORIA!”. Takie hasło wymyśliła klasa VI a na START programu Dobry Wybór. Słowa okazały się prorocze. W sobotę, 27 kwietnia, wygrała w rywalizacji wszystkich klas szóstych w mieście, uzyskując 3646 punktów. Nagrodą jest upragniona wycieczka do Heide-Park – największego parku rozrywki w Niemczech. Znajduje się w pobliżu miasta Soltau koło Hamburga w Dolnej Saksonii.

Serdeczne podziękowania za doskonałą postawę, zaciętą walkę w konkurencjach sportowych, wykazanie się przemyślnością i poświęceniem wszystkich sił w rozwiązywanie zadań, wszystkim zaangażowanym Rodzicom składają uczniowie i wychowawczyni (zobacz zdjęcia z finału).

START „DOBREGO WYBORU” 2012

START to kolejny etap programu, w którym uczestniczą uczniowie klas szóstych. W tym roku miejscem spotkania, które odbyło się w dniu 23 listopada, była nowa hala widowiskowo- sportowa przy ul. Wiejskiej 1A.

Wzięły w nim udział „dwójkowe” drużyny klasowe: „Rocznik 2 zero” (klasa VIa), „Rekiny pogromcy kokainy” (klasa VIb) i „Mupety Anty-Pety” (klasa VIc). Głównym punktem spotkania było wzajemne poznanie się drużyn ze szkół podstawowych (zobacz zdjęcia ze startu). Jest ich w tym roku 16. Podczas prezentacji 417 uczniów pokazało swe najmocniejsze strony: kreatywność, zaangażowanie i integrację klasy. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali przeciwników i oceniali swe możliwości. Zgodnie z zasadami programu wszystkie drużyny otrzymały po 100 punktów za obecność na starcie oraz wykonanie zadania konkursowego. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę smycz do kluczy z logo programu. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół karate „Shorin ryu”.

Za kilka tygodni ruszy etap walki. Już po Nowym Roku szukajcie w „Kurierze Kwidzyńskim” informacji o zadaniach, terminach ich wykonania oraz zasadach punktowania. Sprawozdania z ich przebiegu będą zamieszczane na bieżąco.

VII EDYCJA PROGRAMU WYCHOWAWCZO- PROFILAKTYCZNEGO „DOBRY WYBÓR” JUŻ ROZPOCZĘTA!

Z początkiem października szkolni koordynatorzy programu spotkali się w klasach z uczniami kolejnego rocznika klas VI oraz ich wychowawcami. Celem spotkania było przybliżenie uczniom głównych założeń tego przedsięwzięcia. Młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z treściami i przebiegiem programu, którego poszczególne zadania będą wykonywane przez kilka miesięcy, aż do Finału mającego miejsce pod koniec kwietnia przyszłego roku. (zobacz zdjęcia z rozgrzewki) Wszyscy uczniowie zdecydowali, że wezmą udział w programie. Przed uczniami pierwsze zadanie: wymyślenie nazwy drużyny oraz wykonanie indywidualnej pracy wg poniższej instrukcji.

• Ja

• Ja i inni

• Społeczność

• Środowisko naturalne.

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z tematów, czy o wszystkim.

Zadanie należy wykonać do 30 października 2012 roku.

Zachęcamy rodziców do towarzyszenia swym dzieciom w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności dokonywania „dobrych wyborów”. Zainteresowanie rodziców i ich uwaga będzie dla nich najlepszą nagrodą. Wszystkim życzymy wspaniałej zabawy i do zobaczenia na STARCIE!

W. Strzelczyk