Finał

Finał konkursu odbył się 21 kwietnia 2018 r. w naszej szkole. Najlepsza okazała się nasza klasa VIa. Gratulujemy! Zobacz fotografie z Finału.

VI a

VI b

VI c

VI d

Drugi etap WALKI - obszar „JA  I  INNI”

Zadania kolejnego etapu WALKI są wykonywane w terminie do 2 MARCA 2018 roku. Są to następujące zadania:

Zadanie 1.

Weź aktywny udział w lekcji na temat „Jak można się uzależnić?”.

Wspólnie z wychowawcą przedyskutujcie treści lekcji, w szczególności jak można się uzależnić od różnych substancji i zachowań lub czynności.

W kilku grupach przygotujcie  pomysły do plakatu  i wspólnie sporządźcie plakat o wymiarach A3, obrazujący zjawisko uzależnienia.

Za wykonanie zadania drużyna otrzyma 50 punktów.

zobacz plakaty

Zadanie 2.

Obejrzyjcie spektakl teatralny pt. „Dopalacze”. Wspólnie z wychowawcą porozmawiajcie o opiniach, odczuciach, wrażeniach, jakie pojawiły się w każdym z Was podczas oglądania spektaklu. Niech każdy z Was napisze je na kartce.

Drużyna otrzymuje 100 punktów, jeżeli każdy uczeń samodzielnie wykona zadanie.

Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, drużyna traci 5 punktów.

zobacz zdjęcia ze spektaklu | przeczytaj opinie

Zadanie 3.

Zadanie to jest związane z zadaniem 2.

Po obejrzeniu spektaklu teatralnego pt. „Dopalacze” porozmawiajcie w klasie o tym, jakie znacie osoby i miejsca, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku problemów osobistych, np. uzależnienia, trudności w nauce, rodzinne lub rówieśnicze. Po przedyskutowaniu opracujcie ulotkę (w dowolnej formie) dla uczniów, która informować będzie, gdzie w Waszym mieście można uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych lub związanych  z uzależnieniami. Ulotkę umieśćcie w widocznym miejscu w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.

Za wykonanie zadania drużyna otrzymuje 100 punktów.

zobacz ulotki

W dniu 14 lutego uczniowie obejrzeli w Teatrze Miejskim spektakl „Dopalacze” (zobacz zdjęcia), w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, pod kierownictwem Pani Bożeny Lemańskiej. Po jego obejrzeniu wykonali zadania konkursowe.

Pierwszy etap WALKI - obszar „JA ”

Zadania kolejnego etapu WALKI są wykonywane w terminie do 26 stycznia 2018  roku. Jest to następujące zadanie:

Drużyna wspólnie wykona plakat - reklamę zdrowego napoju bezalkoholowego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Wielkość plakatu: arkusz dużego brystolu.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 100 punktów.

„Galeria plakatu” w szkole - plakaty wykonane przez drużyny (zobacz plakaty).

OD STYCZNIA RUSZA WALKA…

Z początkiem stycznia drużyny wchodzą w kolejny etap międzyszkolnej rywalizacji. W „Kurierze kwidzyńskim” ukazują  się ogłoszenia z zadaniami do rozwiązania. Zadaniem szkolnych drużyn jest znalezienie anonsu w gazecie, przyniesienie go do szkoły i rozwiązanie zadań w nim zawartych.

Etap WALKI podzielony jest na 4 części. Wykonane prace są umieszczane w szkolnej galerii (na korytarzu szkoły) i na stronie internetowej oraz dostarczane przez szkolnego koordynatora programu do Urzędu Miasta, gdzie są komisyjnie oceniane.

„START”

Start to kolejny etap programu Dobry Wybór.  Wydarzenie to miało miejsce w hali sportowe przy ulicy Wiejskiej, 24 listopada o godzinie 12  (zobacz fotografie). Spotkały się tam klasy szóste i ich wychowawcy z całego miasta, w tym cztery drużyny z naszej szkoły. Celem tej imprezy było przedstawienie się pozostałym uczestnikom programu. Szóstoklasiści zrobili to w różnych formach: były układy taneczne, krótkie scenki o tematyce związanej z programem, śpiewano piosenki. Wszyscy otrzymali pamiątkowy gadżet z logo programu. Uczestnicy obejrzeli  występ szkoły tańca oraz pokaz capoeira’y. Spotkanie zakończono podsumowaniem i zapowiedzią następnego etapu programu „Dobry Wybór". W styczniu, lutym, marcu, kwietniu 2018 r. w lokalnej prasie będą ukazywać się zadania, które drużyny będą rozwiązywać i przekazywać do sztabu programu w wyznaczonym czasie. Finał programu planowany jest na 21.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia J

Nasze drużyny:

Klasa VIa - "Lamorożce Pani Ewy"

Klasa VI b - "Świeżaki Krzysiaki"

Klasa VIc - "Antydragersi"

Klasa VId - "Demoniczne Anioły"

Rozgrzewka po raz 12!

Program „ Dobry Wybór” wystartował po raz dwunasty w naszej szkole. W październiku klasy VI uczestniczyły w pierwszym etapie tego przedsięwzięcia tzn. „Rozgrzewce”, która ma na celu przedstawienie treści, etapów oraz zasad udziału w tym „odlotowym” programie. Uczestniczenie w nim to czas na zdobywanie wiedzy i umiejętności do tego, by móc dokonywać właściwych wyborów między zdrowym stylem życia a używkami. Uczniowie klas VI jednogłośnie zdecydowali, że wezmą udział w tym projekcie.

Do wykonania mają pierwsze zadania, wymyślić nazwę drużyny oraz pracę indywidualną - oto ona:

·         Ja

·         Ja i inni

·         Społeczność

·         Środowisko naturalne.

Następnie napisz, co Twoim zdaniem jest najważniejsze. Sam wybierz, czy chcesz pisać na jeden, najważniejszy z  tematów, czy o wszystkim.

Klasa otrzymuje, 100 pkt., jeśli wszyscy uczniowie wykonają zadanie. Za każdego ucznia, który nie wykona zadania, klasa traci 5 pkt.

Zadanie należy wykonać do 16 listopada 2017 roku.

Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych. J

Regina Żuk